A Poul Kjaerholm black leather and steel base "PK-31-2" sofa, maker's mark E Kold Christensen, Denmark.
Tvåsits, svart skinn och mattförkromat fjäderstål. Märkt med Kold Christensens signum. Längd 137 cm.
Visst slitage, en plymå med lagning.
Muut tiedot
Modellen formgiven år 1958.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui