750
69387

A Poul Kjaerholm black leather and steel base "PK-31-2" sofa, maker's mark E Kold Christensen, Denmark.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Vasarahinta
24 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Tvåsits, svart skinn och mattförkromat fjäderstål. Märkt med Kold Christensens signum. Längd 137 cm.

Visst slitage, en plymå med lagning.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1958.