750
69387

A Poul Kjaerholm black leather and steel base "PK-31-2" sofa, maker's mark E Kold Christensen, Denmark.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
879 - 1 320 EUR
933 - 1 400 USD
Vasarahinta
24 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Tvåsits, svart skinn och mattförkromat fjäderstål. Märkt med Kold Christensens signum. Längd 137 cm.

Visst slitage, en plymå med lagning.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1958.

 Piilota
 Näytä lisää

Modern Art & Design 656

175. Estrid Ericson, attributed to, a mirror model "J 364", Firma Svenskt Tenn, Sweden.
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
Tämänhetkinen tarjous:
- SEK