789
75775

An Achille & Pier Castiglioni floor lamp "Arco", Flos, Nave, Italy.

Lähtöhinta
5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
468 - 561 USD
Vasarahinta
9 000 SEK

Sockel av marmor, svängd ställbar ställning, skärm av aluminium. Höjd 230 cm.

Slitage, skador.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1962.