789
75775

An Achille & Pier Castiglioni floor lamp "Arco", Flos, Nave, Italy.

5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Hammer price
9 000 SEK

Sockel av marmor, svängd ställbar ställning, skärm av aluminium. Höjd 230 cm.

Slitage, skador.

More information

Modellen formgiven år 1962.