82
78089

Kurt Jungstedt

(Ruotsi, 1894-1963)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
14 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Kurt Jungstedt
(Ruotsi, 1894-1963)

"Gösta Nystroem, Köpenhamn".

Signerad K.J. och daterad Köpenhamn -18. Duk uppklistrad på pannå 95 x 71 cm.

Täydennyslista

Martin Strömberg, "Kurt Jungstedt", avbildad på helsida sid 47.

Näyttelyt

Nationalmuseum, Stockholm, "Den unga expressionismen", 1944 (då tillhörig konstnären).

Kirjallisuus