Signerad A: Lauréus och daterad 1811. Uppfodrad duk 38,5 x 31 cm. Samtida bronserad ram.
Kirjallisuus
Torsten Stjernschantz, "Alexander Lauréus - en konsthistorisk studie", 1911, troligen identisk med kat nr 110, "En seglande båt i storm", 1811.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui