26
77063

Ivar Arosenius

(Ruotsi, 1878-1909)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Vasarahinta
9 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Ivar Arosenius
(Ruotsi, 1878-1909)

Kärlekens duellanter

Signerad IA och daterad -08. Akvarell, tusch och täckvitt 12,5 x 14,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i Boktryckare Waldemar Zakrissons samlingar.