28
77073
Ivar Arosenius
(1878-1909)

Kärleksgnabb

Signerad I.A. och daterad 1900. Akvarell, tusch och blyerts 12,5 x 15,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Lähtöhinta:

15 000 - 20 000 SEK

1 429 - 1 905 EUR

Vasarahinta:
12 000 SEK
Alkuperä - Provenienssi

Enligt påskrift a tergo inköpt hos Börjessons konsthandel (Göteborg) 31/10/56.

Ota yhteyttä asiantuntijaan
Pedro Westerdahl
Tukholma
Pedro Westerdahl
Asiantuntija – 1800- ja 1900-lukujen klassinen taide
+46 (0)8 614 08 05