28
77073

Ivar Arosenius

(Ruotsi, 1878-1909)
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 780 EUR
1 390 - 1 850 USD
Vasarahinta
12 000 SEK
Ivar Arosenius
(Ruotsi, 1878-1909)

Kärleksgnabb

Signerad I.A. och daterad 1900. Akvarell, tusch och blyerts 12,5 x 15,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt påskrift a tergo inköpt hos Börjessons konsthandel (Göteborg) 31/10/56.