Signerad Ankarswärd. G. M och daterad 1821. Tuschlavering 27 x 40 cm.
Alkuperä - Provenienssi
"Köpt av Kapten Hagdahl -91, 5kr a tergo.
Muut tiedot
Utförd under konstnärens vistelse i Italien 1820-22.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui