396B
95759

Per Wickenberg

(Ruotsi, 1812-1846)
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Vasarahinta
3 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Per Wickenberg
(Ruotsi, 1812-1846)

Antigone

Signerad P. Wickenberg och daterad 1836. Rödkrita 10 x 7,5 cm.

Muut tiedot

Stidie till Antigone i Wickenbergs målninge "Oedipus och Antigone" från år 1836. (NM 6938)