444
73641

BRÄNNVINSSKÅL, Erik Broberg, Borås (verksam 1712-1723(-27)).

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
7 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Rund, driven i åtta bucklor, på låg fot. Gjutna hänklar. Runt livet mattpunsade fält och graverade blommor. Diam. 10 cm.

Lagning på livet.

Alkuperä - Provenienssi

Bengt Johansson collection nr 39.