498B
96951

BÄGARE med LOCK, av Johann Jacob Petrus, Augsburg 1685.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Vasarahinta
25 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgylld. Rak, slät. Locket drivet i avsatser, krönt av kolknopp. Även locket med stämplar. Höjd 19 cm, vikt 398 g.