518
81549

SNUSDOSA, av Hans Ekström d. y., Hälsingborg 1778. Rokoko.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
11 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgylld. Kartuschformad, på locket dekor i relief av Diana och hennes nymfer. Längd 7,5 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 337, Falk Simons samling.