517
81547

SNUSDOSA, otydlig mästarstämpel, Ystad 1776. Rokoko.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Vasarahinta
6 000 SEK

Invändigt förgylld. Kartuschformad, på locket dekor i relief av kärleksscen i rocaille. Längd 6,5 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 328, Falk Simons samling.