516
81539

SNUSDOSA, av Lars Holmström, Lund 1760. Tidig rokoko.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
14 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgylld. Kartuschformad med dekor i relief på locket av höstskörd. Längd 8 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 244, Falk Simons samling.