515
81565

SNUSDOSA, av Jonas Berg, Stockholm 1759. Rokoko.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
887 - 1 330 EUR
926 - 1 390 USD
Vasarahinta
14 000 SEK

Delvis förgylld. Rund med dekor i relief av putti på trappa i kartusch omgiven av blommor. Diam. 7 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 218, Falk Simons samling.