514
81543

SNUSDOSA, endast Stockholms efterkontrollstämpel använd efter 1752. Rokoko.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
5 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld. Kartuschformad, med dekor i relief på locket av baccanal. Längd 8 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 190, Falk Simons samling.