514
81543

SNUSDOSA, endast Stockholms efterkontrollstämpel använd efter 1752. Rokoko.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Förgylld. Kartuschformad, med dekor i relief på locket av baccanal. Längd 8 cm.

Slitage.

Proveniens

F.S. 190, Falk Simons samling.