516
81539

SNUSDOSA, av Lars Holmström, Lund 1760. Tidig rokoko.

8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Hammer price
14 000 SEK

Invändigt förgylld. Kartuschformad med dekor i relief på locket av höstskörd. Längd 8 cm.

Slitage.

Provenance

F.S. 244, Falk Simons samling.