522
73751

LUKTDOSA, av Johan Bergengren, Kristianstad 1768.

Lähtöhinta
4 000 SEK
355 EUR
370 USD
Vasarahinta
6 500 SEK

Delvis förgylld. Profilerad. Slät med räflade kanter. På locket graverad blomma. Höjd 4,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Familjen Gorthon, Helsingborg.