523
73755

LUKTDOSA, av Abraham Gertzen d.ä., Landskrona 1776. Rokoko.

Lähtöhinta
4 000 SEK
382 EUR
434 USD
Vasarahinta
4 800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgylld. Balusterformad, med driven och ciselerad dekor, blomma på locket. Höjd 5,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Familjen Gorthon, Helsingborg.