529
89995

KYRKDOSA, ostämplad, Västsverige 1700-talets andra hälft.

Lähtöhinta
4 000 SEK
382 EUR
434 USD
Vasarahinta
3 800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket medalj med religiöst motiv. Diam. 6 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 243, Falk Simons samling.