536
90105

KYRKDOSA, av Magnus Stråtin, Uddevalla 1791.

Lähtöhinta
4 000 SEK
382 EUR
434 USD
Vasarahinta
5 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket Kungliga Patriotiska sällskapets medalj. Diam. 6 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 369, Falk Simons samling.