537
90003

KYRKDOSA, otydliga stämplar, Västsverige 1700-talets slut-1800-talets början.

Lähtöhinta
4 000 SEK
349 EUR
365 USD
Vasarahinta
4 000 SEK

Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket medalj med religiöst motiv. Undertill graverade initialer. Diam. 6 cm.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 238, Falk Simons samling.