538
90037

KYRKDOSA, av Johan Malmstedt, Göteborg 1804.

Lähtöhinta
4 000 SEK
349 EUR
365 USD
Vasarahinta
4 800 SEK

Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket medalj med religiöst motiv. Diam. 5, 5 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

F.S. 402, Falk Simons samling.