SKED med kronknopp med ringhängen, ostämplad, Sverige 1600-tal.
Delvis förgylld. Kort ornerat skaft. I bladet graverat fruktknippe.
Slitage.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui