780
74283

A Swedish Rococo secretaire, attributed to N. Korp.

Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 510 - 4 380 EUR
3 650 - 4 560 USD
Vasarahinta
44 000 SEK

Fanerad med jakaranda och plommon. Beslag av mässing. Bakom klaff sju små lådor samt fack. Nedtill två lådor. Längd 89, bredd 50, höjd 103 cm. Nycklar medföljer.

Ställvis maskstungen, fanerlagningar.