Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
780
74283

A Swedish Rococo secretaire, attributed to N. Korp.

Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Vasarahinta
44 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerad med jakaranda och plommon. Beslag av mässing. Bakom klaff sju små lådor samt fack. Nedtill två lådor. Längd 89, bredd 50, höjd 103 cm. Nycklar medföljer.

Ställvis maskstungen, fanerlagningar.