793
74279

A Swedish Rococo commode by C. Wilkom.

Lähtöhinta
25 000 - 35 000 SEK
2 270 - 3 180 EUR
2 420 - 3 380 USD
Vasarahinta
23 000 SEK

Fanerad med jakaranda, amarant och fruktträ. Beslag av mässing. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Signerad otydligt på översta lådkandten C W... Längd 120, bredd 55, höjd 84 cm. Nyckel medföljer.

Senare skiva, fanerlagningar, fanerskador, lådbottnar kompletterade.

 Piilota
 Näytä lisää

Important Spring Sale 657

627. Johan Henrik Scheffel Attributed to, "Carl Linroth" (1712-1792).
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
Tarjoushistoria
Reilu varoitus
11 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
11 000 SEK