An 18th century Lady's working table, probably Germany.
Fanerad med lönn, amarant och färgat lövträ. Låda i sargen. Inläggningar av blomsterbukett. Längd 67,5, bredd 44, höjd 71 cm.
Fanerskador, lagningar, kompletteringar.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui