817
89103

A German Rococo card table.

Lähtöhinta
30 000 - 35 000 SEK
2 870 - 3 340 EUR
3 250 - 3 800 USD
Vasarahinta
24 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
A German Rococo card table.

Valnöt och valnötsfaner. Rektangulär uppfällbar filtklädd skiva. I sargen två lådor. Ben med snidad förgylld dekor. Skivan med inlagd dekor av ben i form av ränder och stiliserat solfjädersmönster. Längd 93, bredd 52, höjd 76 cm.

Undre skivan med spricka, mindre kompletteringar.