854
88155

A pair of Gustavian armchairs.

Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Vasarahinta
35 000 SEK

Vitmålade och bronserade. Oval genombruten rygg med balusterbricka. Krön med räfflad medaljong. H-kryss. Lös stoppad sits. Märkta på baksargens insida CG?E. (2)

Skador, lagningar.