862
94551

A pair of Danish late 18th century armchairs.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Vasarahinta
16 000 SEK

Vitmålade och bronserade. Oval stoppad rygg. Raka kannelerade ben. Bladhölstrade stoppade armstöd. Dekor av lagergirland. (2)

Fotavslutningar med slitage, delvis kompletterade, en rygg med lagning.