Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
862
94551

A pair of Danish late 18th century armchairs.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
16 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Vitmålade och bronserade. Oval stoppad rygg. Raka kannelerade ben. Bladhölstrade stoppade armstöd. Dekor av lagergirland. (2)

Fotavslutningar med slitage, delvis kompletterade, en rygg med lagning.