885
73945

A pair of Gustavian chairs by L. Söderholm.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Vasarahinta
8 500 SEK

Vitmålade. Rektangulär nedåt avsmalnande stoppad rygg. Dekor av bladsnitt. En signerad LSH. En med Stockholms stolmakareämbetes sigill. (2)

Alkuperä - Provenienssi

Familjen Gorthon, Helsingborg.