915
81739

A Swedish Transition mirror by J. Åkerblad.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 440 EUR
1 300 - 1 630 USD
Vasarahinta
40 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och bronserad. Dekor av musselformationer och lagerfestoner. Signerad IÅ under krona. Med Stockholms hallstämpel 1770-tal. Höjd 112, bredd 47 cm.

Något anlupet glas.