929
74421

A pair of Louis XV-style 19th century three-light wall-lights.

Lähtöhinta
40 000 - 45 000 SEK
3 530 - 3 970 EUR
3 680 - 4 140 USD
Vasarahinta
76 000 SEK

Förgylld brons. Svängda bladornerade ljusarmar. Höjd 74 cm. (2)

En ljusarm med lagning, sliten förgyllning, bristningar.

Kirjallisuus

Hans Ottomeyer/Peter Pröschel, Vergoldete Bronzen, del 1, München 1986, sid. 143, jmf snarlika appliquer nr 2.11.17.

 Piilota
 Näytä lisää

Contemporary Art & Design 654

282. Peter Frie, 'Same Time Tomorrow No 41'.
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
Tarjoushistoria
26 000

tarjouksesi
25 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
26 000 SEK