954
75481

A pair of Gustavian candlesticks.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Vasarahinta
11 500 SEK

Vit marmor och förgylld brons. Kolonnskaft på kvadratisk bas. Urnformade ljushållare. Kedjehängen. Höjd 31,5 cm. (2)

Obet marmornagg, skadade kedjor, en ljusmanschett med buckla.