955
78399

A pair of Gustavian candlesticks.

Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
350 - 437 EUR
369 - 461 USD
Vasarahinta
3 000 SEK

Vit marmor och förgylld mässing. Kolonnskaft på kvadratisk fot. Urnformade ljushållare med kedjehängen. Höjd 23 cm. (2)

Nagg, troligen senare kedjehängen.