954
75481

A pair of Gustavian candlesticks.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
11 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Vit marmor och förgylld brons. Kolonnskaft på kvadratisk bas. Urnformade ljushållare. Kedjehängen. Höjd 31,5 cm. (2)

Obet marmornagg, skadade kedjor, en ljusmanschett med buckla.