956
86153

A pair of late Gustavian candlesticks.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
27 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och patinerad brons samt svart marmor. Kolonnformat skaft uppbärande stående karyatid. Kedjehängen. Höjd 34-34,5 cm. (2)

Smärre marmornagg.