Snidat, förgyllt och bronserat foder. Dekor av pilastrar, rosor, urnor och krönande porträttmedaljong. Vitlackerad urtavla märkt "Joh, Nyberg Stockholm". Höjd 98, bredd 54 cm. Pendel och nyckel medföljer.
Dekorlagningar, en liten dekorkomplettering.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui