974
73853

A Gustavian wall clock by J. Nyberg.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Vasarahinta
27 000 SEK

Snidat, förgyllt och bronserat foder. Dekor av pilastrar, rosor, urnor och krönande porträttmedaljong. Vitlackerad urtavla märkt "Joh, Nyberg Stockholm". Höjd 98, bredd 54 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Dekorlagningar, en liten dekorkomplettering.

 Piilota
 Näytä lisää

Contemporary Art & Design 654

168. Dawid (Björn Dawidsson), '2909', 1987.
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
Tarjoushistoria
Tarjous päättyi
10 000

tarjouksesi
9 500

tarjouksesi
9 000

tarjouksesi
8 500

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
10 000 SEK