1069
138071

MATTA. Rölakan. 310,5 x 194,5 cm. Signerad AMB. Sannolikt Sverige 1900-talets andra hälft.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Randmönstrat mittfält i pastellfärger och violett med stor trappstegsmedaljong.

Stains. One end has many damaged fringes.