1131
121329

An Atelier Borgila three pieces coffee set, Stockholm 1964, sterling.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Vasarahinta
10 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Rak form, fasade hörn, krönande blomknippe, handtag av ebenholts. Sockerskål med invändig förgyllning. Kaffekannans höjd 18 cm, vikt tilllsammans 1088 g.

Kaffekannans liv med buckla och repor. (3)