1339
121861

A Pablo Picasso faience jug, ´Tête de femme couronnée de fleurs´, Madoura, Vallauris, France 1954.

Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 830 - 4 790 EUR
4 330 - 5 420 USD
Vasarahinta
90 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Fajans, reliefdekor av kvinnoansikte i svart, grönt och gult. Signerad EDITION PICASSO 68/100 MADOURA R157, på livet 20354. Höjd 23,5 cm.

Täydennyslista

Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.

Alkuperä - Provenienssi

Carl-Axel Valén, Stockholm.

Kirjallisuus

Alain Ramié, "Picasso, Catalogue de lóevre céramique édité 1947-1971", Galerie Madoura 1988, modellen avbildad sid 126, nr 237.

Muut tiedot

Modellen utförd i 100 exemplar.