293
147001

Manuel M Hugué Manolo

(Cuba, 1872-1945)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Manuel M Hugué Manolo
(Cuba, 1872-1945)

Bailarina con un Abanico

Signerad M. Hugue. Mörkpatinerad brons. Höjd 30 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Inköpt på Sotheby's "Impressionist paintings", 4 december 1975 (the property of the Estate of the Late Jacques O'Hana).