Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
380
147595

Marc Chagall, (After)

(Ranska, 1887-1985)
Lähtöhinta
100 000 - 120 000 SEK
9 490 - 11 400 EUR
10 900 - 13 000 USD
Vasarahinta
140 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Marc Chagall, (After)
(Ranska, 1887-1985)

"Avenue de la Victoire à Nice", from; "Nice et la Côte d'Azur"

Lithograph in colours, 1967, on Arches paper, signed in pencil and numbered XXXIV/LXXV. L. 61 x 46 cm. S. 74 x 53 cm.

Kraftigt gulnad, missfärgad efter passepartout, svag missfärging (efter tejp a tergo) på bladets kanter. Monterad med tejp a tergo.

Täydennyslista

Bladstorlek 74 x 53 cm. Kraftigt gulnad, missfärgad efter passepartout, svag missfärging (efter tejp a tergo) på bladets kanter. Monterad med tejp a tergo.

Kirjallisuus

Mourlot CS 31.