426
112037

Fernand Léger

(Ranska, 1881-1955)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
19 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Fernand Léger
(Ranska, 1881-1955)

"Les papillons"

Lithograph in colours, 1948, on Arches paper, signed in pencil and numbered 35/75, printed by Mourlot, Paris, published by Galerie Louise Leiris, Paris. L. 50,5 x 40 cm. S. 65,5 x 50 cm.

Missfärgad, fläckar, pappersskada efter fukt (20 x 148 mm) på bladets nedre kant.

Kirjallisuus

Saphire 20.