Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
441
141307

Joan Miró

(Espanja, 1893-1983)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 180 - 2 730 USD
Vasarahinta
21 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Joan Miró
(Espanja, 1893-1983)

Untitled, from; "Ubu roi"

Lithograph in colours, 1966, on Arches paper, signed in pencil and numbered 5/75, printed by Mourlot, Paris, published by Tériade, Paris. L. 42,5 x 65,5 cm. S. 54 x 75 cm.

Gulnad, missfärgad efter passepartout, uppklistard på kartong, tejp i övre hörnen, utpressat veck som löper över hela bilden.

Kirjallisuus

Mourlot 394.