Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
441
141307

Joan Miró

(Espanja, 1893-1983)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Vasarahinta
21 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Joan Miró
(Espanja, 1893-1983)

Untitled, from; "Ubu roi"

Lithograph in colours, 1966, on Arches paper, signed in pencil and numbered 5/75, printed by Mourlot, Paris, published by Tériade, Paris. L. 42,5 x 65,5 cm. S. 54 x 75 cm.

Gulnad, missfärgad efter passepartout, uppklistard på kartong, tejp i övre hörnen, utpressat veck som löper över hela bilden.

Kirjallisuus

Mourlot 394.